Availability:
1 in stock
  • SKU : 2047446
  • Condition : New
  • Brand : Hstar
  • Processing Time : Ships Within 24-48 Hours
  • Return Policy : 30-day refund or replacement
Description:
Basic information
Brand:Hstar
Item No:D43-01Q13/D43-01Q14/D43-01Q15
Scale:1/43
Color:Pink,red,green
Max Speed:15-20km/h
Power System
Motor:N20 iron core motor
Servo:3 wires 2g steering servo
Transmitter Frequency:2.4G
Channel:4CH
Remote Distance:>35m
Required Battery:2X 1.5V AA battery(not included)
Battery Battery for the Car:3.7V 300mAh Li-ion battery(included)